Біогазова станція, що на Дніпропетровщині, переробляє послід курей зі стічними водами на органічні добрива

Компанія «Оріль-Лідер» у 2012 році інвестувала 15 мільйонів дол. США у нову біогазову станцію, що має на меті:

  • переробляти послід курей зі стічними водами у екологічно чисті органічні речовини для удобрення землі;
  • утилізувати рідкі та тверді відходи птахоферм;
  • виробляти енергію та біологічний газ.

Так, у компанії, що входить до групи агропромислового холдингу «Миронівський хлібопродукт», через таку інвестицію приблизно на 25% зменшили споживання природного газу у 2016 році порівняно з попереднім роком (раніше споживалося від 8 до 9 млн. кубометрів), через його власне виробництво (понад 20 млн. кубометрів біогазу), повністю забезпечили себе електроенергією та продавали її за зеленим тарифом у загальну мережу струму (вироблено 39,92 млрд. ват/год.), було утилізовано власними силами до переробного процесу більш ніж 252 тис. рідких відходів, та понад 23,4 тис. тон твердих.

Вісімдесят відсотків вироблюваного тепла йде на опалювання виробничих цехів та адміністративних будівель, а 95% від вироблюваного електроструму продається. Через таку колосальну енергоефективність, проект повністю окупиться за 6 або 7 років, навіть при постійно падаючому курсі долару. Найголовніша стаття доходів для окупності – це продаж «зеленої енергії».

Опалення приміщень цехів, до вирощується курка, відбувається через водні тепловентилятори, проект зі встановлення яких також було запущено паралельно із побудуванням біогазової станції. Тепло подається зі станції, а також використовується принцип фізичного теплообміну, на який саме й розраховані тепловентилятори.

Органічні добрива, що виробляються, йдуть на поліпшення врожайності земель. Їх якість дуже висока, тому ці добрива продаються місцевим сільськогосподарським виробникам.

Компанія стала певною площадкою для демонстрації можливостей такої біогазової станції у Дніпропетровському регіоні. З представниками підприємства наразі відбулася виїзна нарада, до якої залучилися голови міських й селищних рад, представники з інших агропромислових компаній, індивідуальні фермери, науковці Інституту ґрунтового захисту, та двох університетів з Дніпра: аграрного та хіміко-технологічного, та інші.

Поделиться:

Оставить комментарий